Ananasové bábovky

07.06.2009 12:40

Ananasová bábovka
kategorie: bábovky

doba přípravy je cca 70 minut vÄŤ.

Ingredience:
200 g moučkového cukru,
3 vejce,
2 dl rostlinného oleje,
1 balíček vanilkového cukru,
1 ananasový kompot,
vlažné mléko dle potřeby (asi 2 dl)
3/4 balíčku prášku do pečiva,
500 g polohrubé mouky,
tuk na vymazání formy,
strouhanka nebo hrubá mouka na vysypání formy

Příprava:
Olej, cukry a žloutky třeme do pěny. Potom přidáváme střídavě mouku smíchanou s práškem do pečiva a mléko až vznikne hustší lité těsto. Nakonec do těsta vmícháme na drobné kostičky nakrájený a osušený kompotovaný ananas a lehce zabalíme sníh z bílků. Formu na bábovku vymažeme tukem, vysypeme strouhankou nebo hrubou moukou a do formy nalijeme těsto. Pečeme v elektrické troubě při 180 °C cca 45 minut. Ke konci pečení můžeme snížit na 160 °C a dopečeme. Bábovku necháme po upečení ve formě mírně vychladnout, vyklopíme a pocukrujeme.

 

Ananasová bábovka s kiwi
kategorie: bábovky


doba přípravy je cca 5 hod. 30 min.

Ingredience:
1 ananas,
6 žloutků,
170 g moučkového cukru,
400 ml smetany ke šlehání,
50 g oříško­vého krokantu,
tuk na vymaštění formy,
8 kiwi,
5 - 6 lžic bílého rumu,
1 lžíce kakaa

Příprava:
1. Bábovkovou formu (asi 3 l) postavíme do vý­parníku. Ananas oloupeme, vykrojíme středovou dužinu, pokrájíme na kousky a rozmixujeme.

2. Žloutky, 130 g cukru a 6 lžic teplé vody ušleháme ve vodní lázni do pěny. Vyjmeme a mícháme do zchladnutí. Ananasové pyré vmícháme do ušlehané šlehačky.

3. Krokant dáme do sáčku, rozdrtíme válečkem na nudle a vysypeme jim vychlazenou formu. Naplníme krémem a přikryté fólií mrazíme asi 5 hodin.

4. Kiwi oloupeme, rozmixujeme a ochutíme 40 g cukru a rumem. Bábovku vyklopíme, roz­krájíme a poprášíme kakaem. Podáváme s roz­mixovaným kiwi, připadně ozdobíme mátou.

Tip: Pokud nemáte kiwi, nahraďte je mangem.

Ananasová bábovka s kiwi
Ingredience:
ananas
6 žloutků
170 g moučkového cukru
400 ml smetany ke šlehání
50 g mletých oříšků
tuk na vymaštění formy
8 kiwi
5 – 6 lžic bílého rumu
lžíce kakaa

Příprava:
Ananas oloupeme a rozmixujeme. Žloutky, 130 g cukru a 6 lžic teplé vody ušleháme ve vodní lázni do pěny. Vyjmeme a mícháme do zchladnutí. Ananasové pyré vmícháme do ušlehané šlehačky. Formu vymažeme a vysypeme mletými oříšky. Naplníme krémem a přikryté fólií mrazíme asi 5 hodin. Kiwi oloupeme, rozmixujeme a ochutíme 40 g cukru a rumem. Bábovku vyklopíme, rozkrájíme, poprášíme kakaem a podáváme s kiwi.

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: